Červenec 2009

Kde žije Křeček džungarský

26. července 2009 v 9:12 | Tomáš |  Zajímavosti

Křeček džungarský žije na různých místech Asie od Kazachstánu přes Mongolsko až do Mandžuska. Křeček džungarský je noční zvíře, z toho vyplývá, že nejvíce aktivní je v noci. Jeho domovským prostředím je tundra. Ve volné přírodě začíná být Křeček džungarský aktivnější s příchodem soumraku. Ke spánku se ukládá ještě před rozbřeskem.

Křeček džungarský Obydlí v domácím chovu

26. července 2009 v 9:11 | Tomáš |  Zajímavosti
Pro Křečeka džungarského je vhodné akvárium, terárium nebo klícka o půdorysu minimálně 40x25 cm. Velký výběr naleznete ve specializovaných prodejnách chovatelské potřeby, Zverimex. Lepší jsou samozřejmě uzavřené klícky nebo vyšší akvária/terária, protože Křeček džungarský dokáže z nižšího neuzavřeného (např. pletivem) příbytku utéct. Nevhodná je naopak např. jakákoliv krabice. Za prvé se špatně udržuje a za druhé se

Křeček džungarský dokáže jednoduše prokousat ven. Dno akvária či klícky by mělo být pokryté hoblinami (dostatečně velkými aby je nevdechoval). Je dobré dát mu trochu sena a papírové ubrousky, kterými si pak sám vystele domeček. Úkryt (domeček) ve kterém bude spát Křeček džungarský lze vyrobit ze skořápky z kokosového ořechu. Velmi rád se také Křeček džungarský "koupe" v misce naplněné pískem pro činčily. To také zvyšuje kvalitu srsti. Samozřejmě mu nesmí chybět miska s jídlem, napájedlo, kousek dřeva na hryzání (nejlépe z ovocného stromu) a nějaké prolézačky na hraní (rulička od toaletního papíru, krabička s otvory ap.). Je třeba si dát pozor na nebezpečí, která Křečekovi džungarskému v domácím prostředí hrozí. Zejména pády z výšek (rádi lezou na všechno v dosahu), elektrické kabely, jedovaté rostliny a lahve s chemickými přípravky.

Krásná fotka

7. července 2009 v 12:09 | Tomáš |  Fotky křečků

Nová koule na běhaní Bobinky!!

5. července 2009 v 9:44 | Tomáš |  Můj křečík džungarský Bobinka
Já vám jí doporučuju kdo má křečka!Je to značka Runner Small.